Potíže v přítomnosti jsou v podstatě jen následky stresových stavů  v minulosti. Přitom nezáleží na tom, zda jsme si nějakých negativních situací  přímo vědomi, či zůstaly schované pouze v našem podvědomí.

Prášky pomohou odstranit bolest  –  tedy jen následek problému, ale neřeší příčinu. Proto se problém opakuje stále znovu.

Regresní terapie je metoda, při které se vybavují zážitky z minulosti, a tím se odstraňují příčiny bolestí a trápení v přítomnosti. Odstraňují se jak problémy psychické, tak i fyzické. Nejedná se o hypnózu.

Regresní  terapie nebo-li regrese, je technika velmi mnohostranná. Lze s ní řešit  bolest, stres, únavu, vyčerpanost, fobie, pocit méněcennosti, nespavost, obezitu, strach, nebo třeba  neshody s partnerem, dětmi, rodiči, spolupracovníky…

Pomocí regresní terapie lze příčinu najít a odstranit ji. Na problém se tak vytvoří nový úhel pohledu a nebude už stresový.

V průběhu života si klademe celou řadu otázek, na které nenacházíme rozumné odpovědi a které začínají vždy stejně… Proč? … Proč se na mne valí problémy, které mi vyvolávají psychické i fyzické potíže, které neumím zvládnout? Proč mám bolesti zad, hlavy, trpím migrénami? Proč trpím alergií nebo astmatem? Proč mám strach vyjít z bytu před dům do otevřeného prostoru, jet výtahem, metrem či tramvají, bojím se zvířat, hadů či hmyzu? Proč se přejídám a nemohu se ovládnout, i když stále nabírám na váze? Proč mám vztahové problémy se svým partnerem, rodiči nebo sourozenci? Proč se ke mně moje děti chovají tak neuctivě a nerespektují mne i když je miluji a dávám jim vše, čeho jsem schopen? Proč zrovna já mám strach z něčeho, co druhým vůbec nevadí? Proč, Proč, Proč?

Jedná se o vysoce účinnou alternativní metodu, se kterou je možno vyhledávat v paměti stresové situace, které jsou zdrojem současných psychických či fyzických potíží. Je nutno najít hlavní událost, která souvisí s vyhledávaným tématem a beze zbytku ji zpracovat. V některých případech je nutno podstoupit více jak jedno sezení. Závisí to nejen na počtu záznamů v naší paměti a jejich intenzitě, ale i na schopnosti klienta vše dobře zpracovat. V průběhu sezení je klient veden k tomu, aby si sám dobře uvědomil a pochopil, proč jeho potíže vznikly, za jakých okolností a čeho jsou následkem. Pomáhá mu to k pochopení toho, proč se mu dnes děje něco nepříjemného. Nalezenou stresovou událost si klient prochází tak dlouho, dokud z ní nevymizí vše nepříjemné – bolesti, emoce a negativní myšlenky, které jsou v ní obsaženy. Teprve pak lze konstatovat, že událost je dobře zpracovaná. Po terapii se klient cítí dobře a uvědomuje si, že se něčeho nepříjemného zbavil.

Neúspěch je tehdy, nevěří-li klient metodě, ale chce si ji jen vyzkoušet, sám nemá snahu se sebou nic dělat, ale byl okolnostmi přinucen – dovedl ho známý nebo příbuzný.

Klienti jsou převážně z Česka, Slovenska, Německa, Španělska, Ameriky a Norska. Pro klienty z větší vzdálenosti probíhá terapie přes messenger nebo telefon po zaplacení zálohy.

Máte zájem o regresní terapii?

Délka jednoho sezení:  1,5 – 3 hodiny
Místo konání: Brno (více informací v Kontaktech)
Cena: 1000 Kč / hodina,   děti 800 Kč / hodina
Objednat se můžete e-mailem na vnitrnisvoboda(zavináč)seznam.cz (navrhněte si prosím, která hodina by vám vyhovovala)

Nyní lze terapii udělat i po telefonu nebo přes Messenger.

Prosím nepoužívat parfémy a jiné vůně. Drží se v místnosti několik hodin a klient po vás může být alergik. Ženám doporučuji, aby se nelíčily. Řasenka jim často teče až do výstřihu.

Adresa:  Brno střed